Yüze Lazer Epilasyon Yaptırmak


Yüze Lazer Epilasyon Yaptırmak

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon işlemleri genel olarak kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kadınların doğuştan olarak yüz bölgelerindeki kıllanmalardan kurtulmalarını sağlayan bu tedavi işlemi çok yaygındır. Yüz bölgesine genelde Diode Lazer Epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Bu lazer epilasyon tedavi işlemi süresince tüylerin ve kılların çıkış süresini yavaşlatma ve daha geç çıkmalarını sağlayarak kalıcı veya geçici olmak üzere kıl ve tüylerden kurtulmaktır.

Yüz bölgelerindeki tüylerden rahatsız olan kadınlar genel olarak erkeksi bir görünüm ile göründüklerini düşünerek, daha temiz bir görüntüden uzak olduklarını düşünerek ve çekiciliklerini yitirdiklerini düşünerek psikolojik olarak bir çok rahatsızlık yaşarlar. Erkekler jilet yardımı ile bu sorunu çözseler de kadınlar jiletin daha fazla çıkarttığına inanarak bu yol yerine lazer epilasyon işlemini seçerek kalıcı bir çözüm bulmaktalar. Ancak iğneli bir lazer epilasyon seçen kadınlar çok ağrılı bir işlemden geçebilmektedirler.

Genelde en çok tercih edilen yani favori bölgeler boyun, ense, yüz bölgesidir, kadınlar için. Erkekler içinse sakal üstü, boyun, ve ense bölgelerinde lazer epilasyon işlemi ile bir sonuç alma umudundalar.

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon işlemi vücut bölgelerine göre daha çok seans gerektirebilmektedir ve bu nedenden dolayı ise daha fazla bir maddi durum kaynağı gerektirebilmektedir.

Yüze Lazer Epilasyon İşleminin Zararları Nelerdir?

Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında kızarıklar meydana çıkabilmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında yapılan bölgelerde kaşıntı oluşabilmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında cilt yapısı hassas olan bireylerde sivilce oluşumu görülmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında daha önceki tüy yapınızın aksine daha farklı bir tüy yapısı ile karşılaşabilinmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında yüz bölgelerinde lekelenmeler görülmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında gebeler tarafından yapılmamalıdır.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında solaryum ve benzeri aletlere girmek vücut üzerinde kalıcı lekeler oluşturabilmektedir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında leke oluşumunu engellemek için değişik faktörlere sahip koruyucular kullanmak gerekebilir.
Yüz lazer epilasyon tedavi işleminin sonrasında sarı tüylere sahip olan kişilerde kararma ile karşılaşabilir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap