Lazer Epilasyon Zararları ve Faydaları Nelerdir ?


Lazer Epilasyon Zararları ve Faydaları Nelerdir ?

Aşırı kıl gelişimi ve istenmeyen yerlerde tüy, her zaman hem erkek hem de kadınlar için rahatsız edici konulardan biridir. Bu soruna karşı geliştirilen yöntemlerin ortak adı epilasyondur. Ancak lazer epilasyon zararları birçok kişinin aklını kurcalayan bir soru olarak karşımıza çıkmıştır. Lazer epilasyon zararları hakkında bilinmesi gerekenlerden biri; tecrübeli, uzman ve doğru noktalar tarafından uygulanan epilasyonun herhangi bir sakıncaya yol açma riskinin minimum olduğudur. Ancak yanlış ellerde, epilasyon zararları söz konusu olabilir. Lazer Epilasyon; gri, beyaz, açık kırmızı, kıl üzerinde çalışmaz.

Uzun vadeli faydalar ve kalıcı epilasyon için çeşitli uygulamalar ve oturumlar gerekebilir. Yüzdeki ve kolların altındaki lazer epilasyon uygulamaları normalde yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanır. Prosedürün tamamlanması için vücudun diğer bölgelerinin en az bir saati gerekebilir.

Epilasyon zararları ve yararları

Epilasyon zararları, güvenilir, tecrübeli, uzman kişilerce uygulandığında minimumdadır. Deneyimli ve güvenilir kişilerce uygulandığında epilasyon zararları geçici kızarıklık ile sınırlı kalmakla beraber, bilinçsizce uygulanan epilasyon zararları deri hasarlarına kadar genişletilebilir.

Epilasyon uygulamalarında yer alan prosedür genellikle risksiz olmakla birlikte, epilasyonun dikkate alınması gereken bazı yan etkileri olabilir.İstenmeyen kılları kaldırmak için bir epilasyon aleti kullanmak saç dökmek için çok fazla işlem gerektirir.

Bu, bazı kullanıcılardaki cilt tahrişine neden olabilir.Göz yaralanmalarına neden olabilir, bu nedenle işlem sırasında gözleri korumak önemlidir. Kaşıntı, uygulama sırasında ve sonrasında epilasyonun normal sayılabilecek bir yan etkisidir.Uygulamayı takiben cilt birkaç gün pembemsi renge dönebilir ve uygulamadan sonra follikül çevresinde şişme ihtimali olabilmektedir.

Epilasyonun yumurtalıklara zararı

Epilasyon zararları konusunda en merak edilen konu ise genital bölgeye uygulanan epilasyonun yumurtalıklara zarar verip vermeyeceğidir. Epilasyon ışıkları yumurtalıklara ulaşacak kadar derine inememektedir. Bu sayede de yumurtalıklara ya da iç organlara herhangi bir hasar söz konusu öngörülmemektedir.

Kabarık ve Kızarıklık

Uygulama sonrasında kıl köklerinin enerjiden etkilendiğinin belirtisi olan hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Fakat uygulama bölgesinde görülebilecek bu durum çok kısa bir zaman içerisinde kaybolacaktır.

Yanma Hissi

Uygulama yapılırken hafif bir yanma hissedilebilir. Ancak seans öncesinde uygulanacak EMLA gibi preparatlarla acıya çok hassas kişilerde bu durum minimize edilmektedir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap